Blade material: stainless steel 420 črienky Material: Plastic Product length: 110 mm Blade length: 90 mm Blade width: 15 mm Product Weight: 111 g Casing: PVC More info
| Knife type | Nářaďový |
|---|---|
| Blade length | 9 cm |
| Handle length | 11 cm |
| Total length of knife | 20 cm |
| Blade material | 420 |
| Handle material | Plastic |
| Edge type | Plain edge |
| Lock type | LinerLock |
| Knife features | Bodec , Bottle opener , Nail nick , Odizolovač drátů , Otvírák na konzervy , Screwdriver |
| Knife weight | 116 g |