| Knife type | Nářaďový |
|---|---|
| Blade length | 9.5 cm |
| Blade thickness | 2.8 mm |
| Handle length | 12.5 cm |
| Total length of knife | 22 cm |
| Blade material | Stainless steel |
| Handle material | Aluminium , Wood |
| Edge type | Plain edge |
| Lock type | BackLock |
| Knife features | Bottle opener , Nail nick , Saw , Screwdriver |
| Knife weight | 190 g |