| Knife type | Nářaďový |
|---|---|
| Blade length | 9 cm |
| Handle length | 11 cm |
| Total length of knife | 20 cm |
| Blade material | 420 |
| Handle material | Wood |
| Edge type | Plain edge |
| Lock type | LinerLock |
| Knife sheath | Leather sheath |
| Knife features | Bottle opener , Nail nick , Odizolovač drátů , Otvírák na konzervy , Screwdriver |
| Knife weight | 225 g |