| Knife type | Nářaďový |
|---|---|
| Blade length | 8 cm , 8.5 cm |
| Handle length | 11 cm , 11.5 cm |
| Total length of knife | 19 cm , 19.5 cm |
| Blade material | Stainless steel |
| Handle material | Plastic |
| Edge type | Plain edge |
| Lock type | Slip Joint |
| Knife features | Bodec , Bottle opener , File , Nail nick , Saw , Screwdriver , Vývrtka |
| Knife weight | 115 g |